Цикл науково-практичних семінарів з сучасних проблем внутрішньої медицини для лікарів інтерністів та лікарів загальної практики

Учасники кожного семінару отримають сертифікат, який надає 2 бали БПР (безперервного професійного розвитку)

Початок семінару о 11:00

Програма

 1. Підходи до діагностики та лікування найбільш поширених захворювань ендокринної системи на рівні лікарів сімейної/загальної практики (доповідач: експерт ДОЗ ДОДА за напрямом «Ендокринологія», зав. ендокринологічного відділення КЗ «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова «ДОР», к.мед.н. К.Ю. Маляр, м. Дніпро)
 2. Артеріальна гіпертензія у хворих на цукровий діабет 2 типу (доповідач: зав. кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії ДЗ «ДМА», професор О.В. Курята, м. Дніпро)
 3. Стеатоз печінки та стеатоз підшлункової залози: чи є зв’язок? (доповідач: д.м.н., професор кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії ДЗ «ДМА» О.Ю. Філіппова, м. Дніпро)
 4. Анемія та COVID-19 (доповідач: доцент кафедри сімейної медицини ФПО ДЗ «ДМА», д.м.н. Т.П. Ніколаєнко-Камишова, м. Дніпро)
 5. Особливості застосування пероральних антикоагулянтів в залежності від функціонального стану нирок (доповідач: доцент кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії ДЗ «ДМА», к.мед.н. Ю.С. Кушнір, м. Дніпро)
 6. ХСН у хворих на ЦД: нові рекомендації всеукраїнської асоціації кардіологів (доповідач: зав. кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини ФОП, професор В.А. Потабашній)
 7. Лікування тромботичних ускладнень в сучасних реаліях (застосування у пацієнтів з COVID). (доповідач: к.мед.н. заступник головного лікаря з питань кардіології «Медичний дім Odrex» Б.І. Голобородько, м. Одеса)

Закриття наукової програми конференції

 1. Пацієнт з ІХС та ЦД: два сценарії одного плавання (доповідач: д.м.н., професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології «ЗДМУ» М.Ю. Колесник, м. Запоріжжя)

Лекція підготовлена за підтримки компанії Servier. Дана лекція не є підставою для нарахування балів фахівцям охорони здоров’я за системою безперервного професійного розвитку


Шанові учасники семінару. Інформуємо Вас що змінено дату проведення семінару! Семінар відбудеться 26 лютого 2021 року о 11:00.

Програма

 1. АВС-алгоритм у хворих з фібриляцією передсердь в рекомендаціях ESC 2020 року: фокус на лікаря первинної ланки (доповідач: зав. кафедри внутрішньої медицини 3 ДЗ «ДМА», професор О.О. Ханюков, м. Дніпро) Доповідь за наукової та фінансової підтримки компанії Байєр та не є підставою для нарахування балів за системою безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я.
 2. Остеоартрит: порочне коло коморбідності (доповідач: Професор Сорока М.Ф.
  Білорусський державний медичний університет, м. Мінськ, Республіка Білорусь)
 3. ХХН: стан проблеми, діагностика та лікування в різних вікових групах (доповідач: к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії ДЗ «ДМА» Є.О. Фролова, м. Дніпро)
 4. Особливості лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів з онкологічною патологією (доповідач: зав. кафедри терапії, кардіології та сімейної медицини ФОП, професор В.А. Потабашний м. Кривий Ріг)
 5. Профілактика інсультів та тромбоемболічних ускладнень у пацієнтів з фібриляцією передсердь в практиці лікаря кардіолога і терапевта (доповідач: к.мед.н., доцент кафедри внутрішніх хвороб 1 та симуляційної медицини «ЗДМУ» Т.В. Богослав, м. Запоріжжя)
 6. Захворювання щитоподібної залози під час вагітності (доповідач: Дука Ю.М., д.м.н., доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології ФПО ДЗ «ДМА», м. Дніпро)

Закриття наукової програми конференції

Спонсорська доповідь компанії Servier

 1. Лікування артеріальної гіпертензії в різних вікових групах: клінічні нариси (доповідач: зав. кафедри загальної практики-сімейної медицини та внутрішньої медицини «ЗДМУ», професор Н.С. Михайловська, м. Запоріжжя)

Лекція підготовлена за підтримки компанії Servier. Дана лекція не є підставою для нарахування балів фахівцям охорони здоров’я за системою безперервного професійного розвитку

Початок семінару о 11:00

Початок семінару о 11:00

Програма

 1. Overlap-синдром метаболічних порушень печінки і серцево-судинних захворювань. Як допомогти пацієнту (доповідач: д.мед.н., професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ О.Ю. Філіппова, м. Дніпро)
 2. Додаткова антиаритмічна терапія в умовах ішемії: чи всі можливості використані? (доповідач: д.мед.н., професор кафедри внутрішньої медицини 3 ДДМУ О.А. Коваль, м. Дніпро)
 3. Чи всі можливості ми використовуємо для лікування АГ? (доповідач: д.мед.н., завідувач кафедри внутрішньої медицини 3 ДДМУ, професор О.О. Ханюков, м. Дніпро)
 4. Необхідність використання спеціалізованих пробіотиків при різних проблемах шлунково-кишкового тракту (доповідач: д.мед.н., професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ, професор О.Ю. Філіппова, м. Дніпро)
 5. Лікування артеріальної гіпертензії у паціента з високим ризиком ураження нирок (доповідач: завідувач кафедри нефрології і НЗТ НМАПО імені П.Л.Шупика, д.мед.н., професор Д.Д. Іванов, м. Київ)
 6. Три необхідні кроки терапії АГ у практиці сімейного лікаря (доповідач: к.мед.н. ННЦ Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска О.Л. Рековец, м. Київ)
 7. Антикоагулянтна терапія для профілактики інсульту та серцево-судинних подій у пацієнтів із неклапанною фібриляцією передсердь* (доповідач: к.м.н., член експертної групи кардіології серцево-судинної хірургії та функціональної діагностики Харківської обласної державної адміністрації, завідувач кардіологічним відділенням Харківської обласної лікарні, І.В.Кузнецов, м. Харків)
 8. Сучасні стратегії ведення пацієнтів із фібриляцією передсердь* (доповідач: к.м.н., завідувач відділенням електрофізіологічних досліджень Обласного центра кардіології та кардіохірургії С.О.Правосудович, м. Дніпро)
 9. Сучасні стандарти профілактики та лікування венозної тромбоемболії в терапевтичній практиці** (доповідач: д.мед.н., професор кафедри внутрішніх хвороб 1 та симуляційної медицини ЗДМУ Д.А. Лашкул)
 10. Aртеріальна гіпертензія та нирки (KDIGO 2021) (доповідач: доцент кафедри нефрології і нирково-замісної терапії НМАПО імені П.Л.Шупика, к.мед.н. С.В. Кушніренко, м. Київ)

 

* - Доповідь здійснюється за наукової та фінансової підтримки компанії Байєр та не є підставою для нарахування балів за системою безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я

** - Доповідь здійснюється за підтримки компанії Пфайзер